ZO Jednoty dôchodcov na Slovensku v Čabe

Z podnetu Okresnej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku v Nitre vznikla dňa 21. 2. 2002 Základná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku v Čabe. Na zakladajúcej schôdzi sa zúčastnilo 54 občanov dôchodcov. Do výboru boli zvolení: Marta Solčanská – predseda, Anna Stančíková – podpredseda, Lýdia Líšková – tajomník, Mária Hurtová – hospodár, Mária Pištová – člen. Do revíznej komisie boli zvolení: Ján Andacký – predseda, a členovia Mgr. Amália Gregušová, Vladimír Závodný.

Činnosť je prispôsobená záujmom členov a pozostáva najmä z každoročného spoluorganizovanie podujatí v spolupráci s obecným úradom a základnými organizáciami v obci ako fašiangová zábava, pochovávanie basy, Deň matiek, Oslavy obce, oslava v rámci Mesiaca úcty k starším, vianočné posedenie, rôzne výstavy, prednášky, návštevy divadla. Z akcií, ktoré ZO JDS organizovala spolu s obecným úradom a MS SČK bolo Stretnutie rodákov, ktoré sa konalo 27. októbra 2002. Zúčastnilo sa jej 123 rodákov o zábavu, ktorých sa postarali hudobná skupina Prievidžanka, deti s MŠ, tanečná skupina dievčat a spevácka skupina Čabanka. V marci 2008 sa členky podieľali na organizovaní Okresnej súťaže seniorov v stolnom tenise. Členovia sa pravidelne zúčastňujú rekreačných pobytov na Slovensku i v zahraničí, organizovaných Okresným výborom JDS Nitra. V roku 2009 bol výbor ZO JDS doplnený o pani Soňu Guthovú. Revízna komisia pracuje v súčasnosti v nasledovnom zložení: Mgr. Amália Gregušová – predseda a členovia Vladimír Závodný, Gertrúda Fačkovcová. Jednota dôchodcov na Slovensku v Čabe má 78 členov z radov starobných a invalidných dôchodcov.

Dňa 23.2.2015 výbor ZO JDS zvolal výročnú člensku schôdzu, na ktorej bol zvolený nový výbor v zložení p. Gabriela Hajdúchová, Táňa Šmitalová, Elena Šmitalová, Marta Mikušková, Mária Hurtová a revízna komisia v zložení Tibor Lampert a Anna Hrebíková.

Ďalší členovia výboru: Anna Marečková, Daniela Vaxmanská, Zuzana Brezniaková, Stanislav Melovič

Predsedkyňa ZO JDS v Čabe :  Gabriela Hajdúchová

t.č. 037/7894388