Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Telovýchovná jednota Čab

Telovýchovná jednota

 Obec Čab má dlhodobú tradíciu v záľubách jej občanov sa zabávať, súťažiť a športovať. Naši starší spoluobčania si pamätajú že v Športových kluboch v Nových Sadoch pôsobilo veľa našich spoluobčanov, či už vo futbale kde ešte aj dnes majú hráči z Čabu prevahu. Veľké úspechy sa dosiahli aj v hádzanej (v rokoch 1964-1968) patrili žiacke družstvá aj dorastenci k najlepším v celoštátnych súťažiach, aj v tomto športe mali hráči z Čabu nezastupiteľnú úlohu.
Po osamostatnení obce, niektorí pociťovali potrebu súťažiť samostatne po názvom obce Čab. Pár nadšencov využilo priestory KD a skúšali to so stolným tenisom. Po prvom vianočnom turnaji (1999) sa dal dokopy Prípravný výbor pre založenie TJ Čab.
Prvým predsedom sa stal Ján Brezniak, neskôr Ing. Peter Šunderlík a Ján Šunderlík. V súčasnosti je predsedom Telovýchovnej jednoty Jozef Mikuška. Predseda stolnotenisového oddielu je po Mgr. Antonovi Šimanskom z Nitry Vladimír Krieger. V roku 2001/2002 bolo prihlásené stolnotenisové družstvo do súťaže Majstrovstiev okresu Nitra. Nasledovala tvrdá práca, po ktorej sa dostavili úspechy. O šport prejavila záujem hlavne mládež, s ktorou sme začali na rôznych súťažiach a turnajoch. Situácia si vyžiadala odborníka, ktorý by celý proces rozvoja tohto športu správne nasmeroval. Stal sa ním Mgr. Anton Šimanský, zanietený všestranný športovec, ktorý sa tomuto športu venoval v mladosti ako tréner profesionálne. Pod jeho vedením v roku 2005 začal rozvoj stolného tenisu u nás napredovať. Za obdobie jeho účinkovania sa dosiahli výborné výsledky v mužských súťažiach, v ktorých sa jeho zverenci vypracovali na hráčov III. ligy. V žiackych a dorasteneckých súťažiach si jeho zverenci počínali na vysokej úrovni. V sezóne 2005/2006 sa pod jeho vedením začal usporadúvať pravidelný turnaj pri príležitosti Dňa Ústavy SR a nestora stolného tenisu v Nitre Ľudovíta Milráda. Turnaja sa zúčastňujú starší žiaci hrajúci v II. lige. Žiaci Čabu sa už niekoľkokrát stali jeho víťazmi. Okrem toho zaviedol aj pravidelnú súťaž o Majstra Základnej školy v Nových Sadoch. Škoda, že pre svoj vysoký vek už nemôže vykonávať prácu s mládežou, ktorej venoval takmer svoj celý voľný čas. Dnes má však svojich nasledovníkov, ktorí prevzali jeho „remeslo“ a zaúčajú stolnému tenisu tých najmenších školákov.

O rozvoj stolného tenisu sa zaslúžili nasledovní hráči: Ján Brezniak, Juraj Brezniak, Miloš Kollár, Peter Varaga, Mário Gála, Vladimír Krieger, Jozef Mikuška, Andrej Uhrák, Miroslav Tomko, Rudolf Bóri, Eduard Šimanský, Anton Šimanský, Peter Horňák, Drahoslav Rumanovský ml., Michal Čukan. Ďalší, ktorí kráčajú v šľapajach svojich stolnotenisových predchodcov, sú Martin Vaxmanský, Lukáš Mareček, Matej Vranka, Peter Vranka, Michal Mažár, Peter Časnocha, Erik Báleš, František Zrubec, Šimon Lampert, Andrej Michna a z dievčat Lucia Turanová, Monika Kriegerová, Kristína Zrubcová a Katarína Turanová. Nezabúdame ani na prípravku, ktorú navštevujú tí najmenší, deti od 6 – 9 rokov. Hracia miestnosť na stolný tenis je v kultúrnom dome. Okrem stolného tenisu sú vytvorené podmienky na rozvoj tenisu na antukovom ihrisku s vynikajúcim dynamickým povrchom. V súčasnosti slúži pre širokú verejnosť. Prebieha na ňom aj tréning začínajúcich detí pod dozorom odborného trénera. Ďalšie ihrisko s tvrdým povrchom slúži mládeži na basketbal, hokejbal, futbal a príp. iné športy. Trávnaté ihrisko s menšími rozmermi je k dispozícii mladým i starším záujemcom o futbal, príp. iné loptové hry. Detské ihrisko pre tých najmenších je tiež súčasťou športového areálu. V pivničných priestoroch kultúrneho domu je zriadená posilňovňa s cvičiacimi a posilňovacími strojmi. V sále kultúrneho domu sa pravidelne koná cvičenie pre ženy a to kalanetika, aerobik a zumba.

V roku 2008 sa konal I. Ples športovcov. Tento ples sa stal tradíciou a odvtedy sa pravidelne opakuje vo fašiangovom období.

Výbor TJ Čab:
Predseda – Mikuška Jozef
Podpredseda – Šunderlík Peter, ml.
Tajomník – Brezniak Ján
Hospodár – Šmitala Radoslav
Ekonómka – Marečková Viera

V decembri 2014 sa konala výročná schôdza Telovýchovnej jednoty Čab, na ktorej bol zvolený nový výbor v zložení:

Predseda –       Peter Vranka
Podpredseda – Lukáš Mareček
Pokladník -       Jozef Mikuška

 

Predseda TJ Čab:   Peter Vranka

                                 037/7894370

                                 mail: vranka.peter@gmail.com

 

 

 

  

 

 

 


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

Virtuálna prehliadka obce

webygroup
ÚvodÚvodná stránka