Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálne stránky obce Čab

Elektronická úradná tabuľa

Regionálna veterinárna a potravinová správa Nitra - Dodatok k usmerneniu chovateľov s 1 ošípanou na domácu spotrebu

Štátna veterinárna a potravinová správa SR podľa §6 ods.2 písm.p) zákona č. 39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov, usmerňuje postup registrácie chovov s maximálne jed ...viac...

Zverejnené 15.3.2019 -mb-
Aktualizované: 1.10.2019 -mb-


 

Zoznam daňových dlžníkov

Obec Čab  podľa § 52  ods. 2  zákona 563/2009 Z.z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov zverejňuje zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2018, u ktorých úhrnná výška daňo ...viac...

Zverejnené 1.10.2019 -mb-


 

Povinné čipovanie psov do 31.10.2019Vytlačiť
 

Povinnosť označiť psov implantovateľným transpondérom (mikročipom) ustanovuje novela zákona č.39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov.

  • Vlastník psa narodeného do 31. augusta 2018 je povinný zabezpečiť jeho označenie mikročipom najneskôr do 31. októbra 2019.
  • Vlastník psa narodeného po 1. septembri 2018 je povinný zabezpečiť jeho trvalé označenie mikročipom pred prvou zmenou vlastníka psa, najneskôr však do 12 týždňov veku. 

Označiť zviera mikročipom môže len súkromný veterinárny lekár, ktorý je oprávnený požadovať úhradu za trvalé označenie psa. Zákon určuje, že úhrada za čipovanie, čiže trvalé označenie, má byť najviac 10 eur. K tomu sa ešte môže pripočítavať cena za samotný čip a registráciu.  Veterinárny lekár potom zaregistruje údaj psa a jeho  majiteľa do Centrálneho registra spoločenských zvierat, čo je digitálna databáza, kde zapíše základné údaje o zvieratku, číslo čipu, prípadne pasu a očkovanie proti besnote. Do registra bude potrebné zaevidovať psíka do 24 hodín od začipovania. Pri zápise poskytuje svoje osobné údaje aj majiteľ a to meno a priezvisko, miesto trvalého pobytu, rodné číslo, adresu držby zvieraťa a telefónne číslo. V prípade zmeny majiteľa alebo úhynu psíka je potrebné, aby to pôvodný majiteľ nahlásil najneskôr do 21 dní veterinárovi, ktorý zapíše príslušné údaje do registra.

Ak je vlastníkom psa osoba v hmotnej núdzi alebo poberateľ minimálneho dôchodku, u psov narodených do 31. októbra 2019, uhradí označenie súkromnému veterinárnemu lekárovi štát.

Postup pri uplatňovaní náhrady za označenie psa mikročipom je zverejnený na webovej stránke Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (www.svps.sk).

Podľa zákona č. 39/2007 Z.z. v platnom znení o veterinárnej starostlivosti §17 ods. 5 je každý vlastník alebo držiteľ psa povinný zabezpečiť jeho vakcináciu a revakcináciu proti besnote a to na vlastné náklady a tiež nájsť si súkromného veterinára.


 
 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

Virtuálna prehliadka obce

webygroup
ÚvodÚvodná stránka