Kultúra, šport a voľný čas

Kultúrna činnosť

v obci je zabezpečená komisiou pre kultúru, ktorá pôsobí pri obecnom úrade a obecnou knižnicou. Kultúrna činnosť v obci má charakter celoobecného záujmu a jej súčasťou sú aj zložky celého spektra spoločenských organizácií ako je Miestny spolok Slovenského červeného kríža, Zväz poľovníkov, Základná organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku, Telovýchovná jednota. V obci konávajú rôzne kultúrno-spoločenské akcie ako škôlkarsky ples, fašiangový karneval pre deti, fašiangy a pochovávanie basy, jarná veľkonočná výstava, deň matiek, výstava krojov, starožitností a starých fotografií, deň detí, deň otcov, Cyrilometodejské oslavy obce, športový deň obce, púšťanie šarkanov, výstava ovocia, zeleniny a kvetov, posednie pre dôchodcov v rámci mesiaca úcty k starším, pletenie adventného venca, Mikluláš a vianočné posedenie pre dôchodcov a mnoho iných menších kultúrnych a športových podujatí.
V obci vyvíja činnosť aj obecná knižnica, ktorá združuje všetky vrstvy občanov obce. V knižnici sa nachádza asi 3 500 kníh rôznych žánrov. Popri tejto činnosti obec zabezpečuje aj služby internetu pre žiakov, študentov a ostatných občanov.
V rámci kultúrnej činnosti obec vytvára podmienky pre zmiešaný folklórny súbor Čabanka, ktorý má v súčasnosti 18 členov a reprezentuje obec na súťažiach a vystúpeniach nielen v obci, ale i v širokom okolí.
Veľkou snahou obce sú pokusy o zabezpečenie a zachovanie starodávnych tradícií a remesiel.

Športová činnosť v obci

V obci sú vytvorené podmienky na rozvoj stolného tenisu a turistiky. Nachádza sa tu novovybudovaný športový areál, na ktorom je futbalové ihrisko, tenisový kurt, volejbalové ihrisko a viacúčelové ihrisko, ktoré slúži na basketbal, hokej, florbal, hokejbal, hádzanú. V areáli sa nachádza aj detské ihrisko s preliezkami. Obec týmto vytvorila priaznivé podmienky pre rozvoj futbalu, zimných športov a iných odvetví športu – tenis, volejbal, atď... V obci úspešne funguje Stolnotenisový klub, ktorého členovia hrajú v III., IV. V. a VI. ligu mužov, dorastu, starších a mladších žiakov, ktorí úspešne reprezentujú obec nielen na domácej pôde, ale aj v širokom okolí. Ich pravidelné tréningy sa konajú 3x týždenne v kultúrnom dome, kde sú pre nich vytvorené vhodné podmienky. Ďalej sa v kultúrnom dome nachádza aj posilňovňa, ktorá slúži občanom.

dnes je: 17.7.2019

meniny má: Bohuslav