Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

HBK Torpéda

HBK Torpéda Čab

Torpéda sú hokejbalový tím, ktorý tvoria nadšenci tohto športu z Čabu, Nových Sadov, Šurianok a Nitry. Čabanov v tomto tíme zastupuje šestica Peter Zelenák, Ľuboš Lampert, Peter Vranka (asistent kapitána), Matej Vranka, Michal Jobek, Peter Časnocha, Nové Sady sú zástúpené kapitánom tímu Milošom Mažárom, Šurianky Jurajom Belákom (asistent kapitána) a Leošom Sucháňom, . Pôsobíme už šiestu sezónu vo Farskej hokejbalovej lige, ktorá sa hrá v Nitre, na Klokočine. Začiatok siaha do sezóny 2009. Po vylúčení jedného z tímov, sme nastúpili do rozbehnutej sezóny, pričom po vylúčenom tíme sme „zdedili“ jeho názov a aj body v tabuľke, ktorých nebolo veľa. Všetci sme sa snažili, no tím plný neskúsených hráčov nezvládol úlohu udržať sa v 2.lige a zostúpil do nižšej súťaže. V sezóne 2010 už tím pôsobil v 3.farskej hokejbalovej lige. Hráči boli skúsenejší a tímu sa darilo. Na konci sezóny si hráči torpéd zavesili na krk zaslúžene bronzové medaile. Momentálne, po reorganizácii súťaže, pôsobíme v druhej lige.

Viac tu: http://torpeda-hbk.webnode.sk/

Umiestenia tímu:

2009 - 2.FHBL - 13.miesto

2010 - 3.FHBL - 3.miesto

2011/12 - 2.FHBL - 6.miesto

2012/13 - 2.FHBL - 8.miesto

2013/14 - 2.FHBL - 2.miesto

 


 

TORPÉDO CUP 2014

V sobotu 23. augusta usporiadal miestny hokejbalový tím HBK Torpéda v spolupráci s Telovýchovnou jednotou 1.ročník hokejbalového turnaja TORPÉDO CUP. Turnaj sa konal v športovom areáli v Čabe. Pozvanie na turnaj  prijali mužstvá pôsobiace vo farských ligách, a to konkrétne z prvej ligy tímy : HBK Gladiators Nitra a HBC Davos Nitra. Druhú ligu zastupovali mužstvá HBK Seredskí Barani a domáci tím HBK Torpéda. Turnaj sa hral systémom každý s každým. Domáci tím Torpéd prešiel turnajom ako nôž maslom, keď postupne zdolal všetkých  svojich súperov a právom sa stal víťazom 1.ročníka Torpédo Cupu. Domáci hráči dominovali aj v individuálnych ukazovateľoch, keďže ovládli všetky 3 sledované kategórie. Najproduktívnejším hráčom turnaja sa stal Peter Zelenák s 10 bodmi za 5 gólov a 5 asistencií. Najlepší strelec Peter Vranka, 7 gólov. Najlepší brankár: Peter Časnocha, 5 inkasovaných gólov. Turnaj sa hral v peknom počasí a niesol sa v priateľskej atmosfére. Ďakujeme všetkým účastníkom a tešíme sa znovu o rok.

Výsledky zápasov:

Seredskí Barani    3:5    Davos

Torpéda                6:2    Gladiators

Zelenák 3, Mažár, M. Vranka, P. Vranka

Seredskí Barani    2: 6   Gladiators

Torpéda                7:2     Davos

P.Vranka 2, Belák, Jobek, Kalis, M. Vranka, , Zelenák

Davos                   2:7   Gladators

Torpéda               11:1   Seredskí Barani

P.Vranka 4, Mažár 3, M.Vranka 2, Jobek, Zelenák

Konečné poradie: 1.Torpéda, 2.Gladiators, 3.Davos, 4.Seredski Barani


 

TORPÉDA ČAB ZÍSKALI STRIEBORNÉ MEDAILE V SEZÓNE 2013/2014

       

Situácia v tabuľke bola zamotaná do posledného kola,ale Torpéda záver ligy absolútne zbabrali a po poslednom prehratom zápase s outsiderom im zlatá medaila ušla pomedzi prsty. Ale aj napriek  tomu, je zisk striebra pre Torpéda historický úspech, čo si viacerí uvedomia, keď sklamanie z prehratých zápasov pominie.

 


 

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

Virtuálna prehliadka obce

webygroup
ÚvodÚvodná stránka